slot siteleri bahis siteleri hacklink
1 sene önce
1 sene önce

Kahve İle Hazırlanan İçecek Çeşitleri Nelerdir?

Yazımızda öncelikle kahvenin nasıl, nerede yetiştiğini ve günümüze ne yollarla geldiğini kısaca açıkladıktan sonra, farklı kahve çeşitleri hakkında konuşacağız.

 

Kahve meyvesi dünyadan günümüze yalnızca ekvatoral iklimin hükmünü sürdüğü; üst kısmında Hindistan, Meksika ve Vietnam ülkelerinin; altında ise Brezilya’ya sınır olan belirli ülkelerde yetiştirilebilmektedir. İlk olarak kiraz benzeri kırmızı bir meyve olan kahve birden çok üretim aşamasından da geçtikten sonra yeşil çekirdek halini aldığı hepimiz tarafından biliniyor ve dünyanın bir çok bölgesine yeşil çekirdek olarak sevk ediliyor.

 

 

 

Kahve İle Hazırlanan İçecek Çeşitleri Nelerdir?

 

Öğütülmüş kahve ile hazırlanan içecekler genelde üç kategoride alanında incelenir: Filtre kahve bazlı içecekler, espresso, çözünebilir hazır kahve iken son yıllarda bu kahvelere soğuk kahvenin eklendiğini söyleyebiliriz.

Sıradaki Haberi Oku  Macskorlari.net

 

 

1) Filtre Kahve Nedir?

 

 

Filtre kahve; kullanacağınız demleme çeşidine göre orta, ince ya da kalın öğütülmüş kahvenin bir metal- kağıt filtre yardımı ile suyla demlenmesi sonucu oluşmaktadır.

 

 

 

2) Espresso Nedir?

 

İnce öğütülmüş, sıkıştırılmış kahvenin içinde 90 derece şu ile 9 bar basıncın 30 saniyede geçirilerek oluşturulan kahvedir.

 

 

 

3)Çözünebilir (Hazır) Kahve Nedir?

 

Filtre kahve ve espresso demlediğimiz zaman kahvenin posasını atmaya yardımcı olur.

 

 

 

Kahve Çekirdeği Çeşitleri

 

Kahve, Afrika, Orta ve Güney Amerika başta olmak üzere Asya ve Karayip gibi neredeyse 80 ülkede yetişmektedir. Yetiştiği alanları baz aldığımızda yüzlerce kahve çeşidi olduğundan bahsedebiliriz.

Sıradaki Haberi Oku  Can Kardeşler Kuruyemiş

 

 

 

Neden Çekirdek Kahve Tercih Etmelisiniz?

 

Gün içerisinde gerek hayat şartları gerekse de zorlu geçen işler neticesinde yoğun bir şekilde çalışılır. Yapılması gereken işler için koşuştururken, zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız anlarda dinlendirici molalara kahveler eşlik etmektedir.

 

Kahve içerken keyif almanın yollarından biri, çekirdek kahve kullanmaktan geçer. Çekirdek kahve, yapılış biçimi ve üretimi açısından en taze şekilde içilebilen kahve çeşidi olarak bilinmektedir. O halde çekirdek kahve için, kahvenin en taze ve doğal halidir desek yeridir.

 

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri