slot siteleri bahis siteleri hacklink
1 sene önce
1 sene önce

Kedi ve Köpek Diyet Mamaları ve Bakım Ürünleri Kuryemama.com sitesinde

Kedi ve Köpek Diyet Mamaları ve Bakım Ürünleri Kuryemama.com sitesinde

Kedilerin kilo verme diyeti üç ana prensibe dayanmaktadır. Bunlar sırasıyla kalori alımını azaltmak, diyet sırasında açlığı kontrol etmek ve tüm formülü dengelemek için gereken besin miktarını ayarlamak. Bu şekilde kedilerin doğru dengeli beslenmesini, tok hissetmesini ve ayrıca enerji seviyelerini önemli ölçüde düşürmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Kedileri normal mamasından daha az vererek beslemek, kilo vermelerini kolaylaştırmanın etkili bir yolu değildir. Bazı durumlarda bu, kedileri önemli besinlerden mahrum bıraktığı için tehlikeli olabilir. Özel bir kilo verme diyeti, kas kütlesini korumak ve porsiyon boyutu sınırlamalarını dengelemek için normal kedi mamasına göre daha fazla protein, daha az yağ ve daha fazla mineral ve vitamin içermelidir. Bu diyet ayrıca sağlıklı eklem hareketliliğini ve cilt ve saç sağlığını desteklemek için aktif besinleri artırabilir. Kedinin kilo vermesini desteklemenin bir başka yolu da evin farklı yerlerinde bol su bulundurmaktır. Bu, kedinin sindirime yardımcı olacak kadar su içmesini sağlayacaktır.

Sıradaki Haberi Oku  Oruç Parası Kaç Lira 2022 Sondakika-24.com

Yavru Kedi İhtiyaçları

Yavru kediniz eve geldiğinde kum kutusunu nasıl kullanacağını zaten biliyor olmalıdır, ancak bilmiyorsa, ona kum kutusunu nasıl kullanacağını öğretmek nispeten kolaydır. Kedinin zaten kullandığı kum kutusunu sessiz, özel bir alana koymak gerekir. Yiyecek ve su için ayrı kapların olması önemlidir ve bunlar kum kabının yanına yerleştirilmemelidir. Bir kedi kumunun yanında yemek yemek sağlıksız olacaktır. Kedinin erken yaşlardan itibaren insan dokunuşuna alışması önemlidir. Yavru kedinin kürkü için yumuşak fırçalar satın alıp ve onları her gün fırçalamak, dişlerini fırçalamak (kedi diş macunu kullanarak) ve kulaklarını, gözlerini, ağzını ve pençelerini kontrol etmek için günlük bir rutin geliştirilmelidir. Bir tırmanma direği, yavru kediler için iyi olan bir diğer önemli yatırımdır. Bununla pençelerini keskinleştirmeyi seveceklerdir. Yavru kedilerin bakımı sırasında yetişkinlere göre daha hassas davranılmalıdır.

Sıradaki Haberi Oku  Ambulans Hizmetinde Değeri Firma

Diyet Köpek Maması Nedir?

Diyetetik köpek maması, kilo problemi olan veya büyük köpeklerde kilo yönetimi için özel olarak geliştirilmiştir. Diyet köpek mamaları olarak da bilinen bu ürünler, diyet yapan, kilo almaya yatkın ve kısırlaştırılmış köpeklerin beslenmesinde kullanılır. Doğurganlık ameliyatından sonra özellikle hadım edilmiş köpeklere verilmesi gereken hafif köpek maması kullanılmalıdır. Çünkü diyet, hafif ve sterilize edilmiş köpek maması diğer ürünlerden farklı bir bileşime sahiptir. Bu ürünler diğer yetişkin ve köpek mamalarına göre daha az yağ içerir. Böylece köpeklerde kilo alımını engeller. Hafif köpek maması sadece kuru köpek maması şeklinde yapılmaz. Köpek maması ve konserve köpek maması da diyet formlarında bulunabilir.

Nasıl yavru köpeklere özel yavru köpek maması verilmesi gerekiyorsa yetişkin obez ya da kısırlaştırılmış köpeklere de ihtiyaçlarına göre özel mama verilmelidir. Yetişkin sayılan yani 12 aydan büyük bir köpek kısırlık ameliyatından sonra daha az egzersiz yapacak, daha fazla uyuyacak ve buna göre kilo alacaktır. Kontrolsüz kilo alımı köpeklerde birçok soruna neden olur. Kilo alımını ve olası sağlık sorunlarını önlemek için kuru mama tercihlerini değiştirmek ve köpeğe özel kısırlaştırılmış köpek maması verilmesi önerilir. Kısırlaştırılmış köpekler, kısırlaştırılmamış köpeklerden çok daha fazla yemek yeme eğilimindedir. Bu, kısırlaştırmadan sonra daha az hareket eden köpeklerin yiyeceklerinden kalori yaktıklarından daha fazla enerji aldıkları anlamına gelir, bu da obezite ve diğer ciddi hastalıklara doğru ilk adımdır. Kısırlaştırılmış veya obez olan köpeğin sağlıklı kalabilmesi ve size uzun yıllar hizmet edebilmesi için onu diyet köpek maması ile beslemek gerekmektedir. Kısırlaştırılmamış olsalar bile, kilolu köpeklere tercihen diyet mama verilmelidir. Kurye Mama sitesinden ürün alabilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  Tabldot tabağında yemek sunumu

Formun Üstü

Formun Altı

 

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.