1 sene önce
1 sene önce

Ölümüyle yürekleri dağlayan Ceren Özdemirin evine ilk kez girildi

Ordu‘da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi balerin Ceren Özdemir‘i bıçaklayarak öldüren katil tutuklanarak cezaevine gönderildi. Türkiye’nin konuştuğu olayda sonrası Ceren’in evine ilkgirildi. Ceren’den geriye ise evdeki eşyaları kaldı.

CERENDEN GERİYE KALANLAR…

Ceren Özdemir’in Altınordu ilçesindeki Zaferi Milli Mahallesi’ndeki evinde kaldığı odada, kullandığı gitar ve bağlama gibi enstrümanlar yer alıyor. Kıyafetlerinin yanı sıra arkadaşlarının balerin çiziminin yer aldığı tablolar göze çarparken, oturma odasında ise kullandığı piyano ve keman ile fotoğrafları bulunuyor.

“HİÇBİR ZAMAN BİZİ YORMADI”

Baba Yılmaz Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının çok aktif, sessiz, sakinaynı zamanda çalışkan biri olduğunu vurguladı.

Kızınındolu biri olduğunu belirten baba Özdemir, “Hiçbirbizi yormadı 20 yaşına kadar. Üniversite okuyordu. Güzel Sanatlar Fakültesinde. Küçükten konservatuvardan başladı bu mesleğe zaten. Güzel Sanatlar Fakültesini kazandı. 3’üncü sınıf öğrencisiydi. Aynı zamanda fotoğraf ve kameramanlık bölümüne kayıt yaptırdı. Bu’babacım okulum bitene kadar oradan mezun olurum,bittiğinde de devam ederim, iki yıllık tamamlarım. İki üniversite mezunu olurum’ demişti. Ama ne yazık ki nasip olmadı.” ifadesini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Okaliptüs nedir

“YAKALANSA NE OLACAK? ACIMIZ DİNMEZ Kİ”

Özdemir, kızının 8-10baleye gittiğini hatırlatarak, “Bale eğitici belgesi vardı. Özel bir sanat evinde bale dersi veriyordu. Zaten bale dersinden çıktıktan sonra oluyor. Evin kapısına kadar takip ediliyor. Çocuğumu katlediyorlar.” diye konuştu.

Katil zanlısının yakalanmasına ilişkin olarak Özdemir, “Yakalansa ne olacak? Bizim acımız dinmez ki. Yakalandı iyi oldubu cezalar birazgibi geliyor. Bilmiyorumnasıl olacak? Yani çok zor, dışarı biri kaçıyor, salıyor, geliyor benim çocuğumu buluyor. Yani hiç tanımadık biri. Hayatımızda görmedik o adamı.” dedi.

İşte Ceren Özdemir’den geriye kalanlar…

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.