Genel

Önce milli piyangoyu vurdu ardından define buldu

Geçtiğimiz senenin ocak ayındapiyangodan 842 bin dolarkazanan adam, parasının bir bölümüyle arsa aldı. Şanslı adam, aldığı arsada, geçtiğimiz günlerde içinde 2595altın sikkenin bulunduğu çömlek buldu.

Kereste fabrikasında eskiden operatör olan B Rathnakaran Pillai isimli adam, piyangodan kazandığı 842 bin doların bir bölümüyle Ocak 2018’de Hindistan‘ın Kerala eyaletinde bulunan memleketi Kilimanoor’da arazi satın aldı. Eski bir Krishna tapınağının yanında yerarsada, şanslı adama altın sikke dolusu çömlek buldu.

SİKKELER 100 YILLIK

Bulduğu çömlekteki sikkeleri inceleyen adam, sikkelerin yüzlerce yıldır Kerala’nın güneyinde hüküm süren Travancore Krallığı’na ait olduğunuetti. Gümüş, bakır ve altın olarak basılan sikkelerin ağırlığının 20 kilogram ve yaklaşık 100 yıllık olduğu düşünülüyor.

Sıradaki Haberi Oku  Prens Charlesta koronavirüs tespit edildi

Defineyi bulan adam, ilk fırsatta yetkilileri bilgilendirdi. Madeni paraların çoğu oksitlenerek yeşile döndüğünden Hazine Bakanlığı, sikkelerin temizlenmesi için çömleği laboratuvara gönderdi. Sikkelerin değeri daha sonra uzmanlar tarafından belirlenecek.

Sikkeleri devlete teslim adam, Hazine Bakanlığı tarafından ödüllendirilecek.

Haber Videosu

: Öncepiyangoyu vurdu ardından define buldu