slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Orhan Pamukun Masumiyet Müzesinde yangın çıktı

İstanbul Beyoğlu Firuzağa Mahallesi’nde bulunan Masumiyet Müzesi‘nde yangın çıktı. Yangın nedeniyle çevredeki vatandaşlar panik yaparken, itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla yangın kısa süredealtına alındı.

BODRUM KATINDA HASAR MEYDANA GELDİ

Firuzağa Mahallesi Dalgıç Sokak’ta bulunan 4 katlı Masumiyet Müzesi’nin bodrum katında saat 23.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Müzeden dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar durumu itfaiye ve polise bildirdi. İhbar üzerineyerine sevk edilen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Bu sırada panik yapan bazı vatandaşlar da meraklı gözlerle itfaiye ekiplerinin çalışmalarını izledi. İtfaiye ekipleri, müzeye dolan dumanı tahliye etmek için bir süre çalışma yaptı. Yangın sonucu müzenin bodrum katında hasar meydana geldi. Yangınla ilgili inceleme başlatıldı.

Sıradaki Haberi Oku  Cinayete kurban giden Ceren Özdemirin acılı annesinin tek isteği var

MASUMİYET MÜZESİ NASIL KURULDU?

Masumiyet Müzesi, Orhan Pamuk’un hem yazdığı bir roman hem de yaptığı bir müzedir. Pamuk 1990’lardan itibaren romanı ve müzeyi baştan beridüşündü. 1974 ile 2000’lerin başı arasında geçen aşk romanı, biridiğeri orta halli iki aile üzerinden geçmişe dönüşler ve hatıralarla1950-2000 arası İstanbul hayatını anlatıyor. Müzede ise romanda anlatılan kahramanların kullandığı, giydiği, işittiği, gördüğü, biriktirdiği,ettiği şeyler dikkatle düzenlenmiş kutu ve vitrinlerde sergileniyor.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri