1 sene önce
1 sene önce

Pinterest Hakkında Her Şey

Kullanıcılarına sınırsız pano oluşturma imkanı sunan Pinterest hakkında her şey piintopiin.xyz sitesinde mevcuttur. Kullanıcıların kişisel bilgisayarlarından ya da telefonlarından kaydetmeyi unutmuş oldukları resim, fotoğraf ya da videoları oluşturdukları panolar sayesinde kategorileri ayırmak sureti ile yer kaplamaması özelliği ile avantaj sağlamaktadır. Kaydedilen görsel ya da videolara ise kolaylıkla ulaşma imkanı sağlıyor.

Pinterest Uygulamasının Kullanımı

Pinterest uygulamasını kullanmak isteyenlerin öncelikle kişisel e-posta adresleri, facebook gibi bağlantıları ile üye olması gerekmektedir.

Beğenilen görsellerin (Pin) kaydedilmesi sağ üst köşede bulunan kaydet butonu sayesinde gerçekleşmektedir. Bu işlemden sonra kaydedilen görselin istenilen panoya aktarımı yapılabilmektedir. Ayrıca beğenilen görsellerin indirilmesi ise üst köşede bulunan üç nokta butonuna tıklanarak yapılmaktadır.

Sıradaki Haberi Oku  Merve Terim Çetin bela okudu

Pinterest Kavramları

71 milyon kullanıcıya hitap eden Pinterest, kullanım dili olarak çeşitlilik göstermekte ve sorunsuz olarak kullanılabilen 29 dil seçeneği uygulama da mevcuttur. Uluslararası bir platform olarak kullanılan uygulamada bulunan kavramlar ise,

1- Pin: Kullanıcı hesaplarında bulunan resim, fotoğraf ve videolara verilen isimdir.

2- Pano: Pinlerin kayıtlı olduğu kullanıcı profili olarak adlandırılmaktadır.

3- Repi: Bu özellik ile diğer uygulamalarda beğenilen görsellerin Repin yapılarak panoya çıkmasını sağlamaktadır.

4- Pin İt/ Pinle: Saklama ve kaydetme özelliği

Olarak bilinmesinde fayda bulunmaktadır.

Sonuç olarak Pinterest, 2010 yılında Amerika’da kurulmuş bir paylaşım platformudur. piintoopiin.xyz sitesi bu uygulama ile ilgili bilgileri paylaşan ve uygulamayı tanıtma amaçlı kurulan ve kullanıcılarına yardımcı olmayı hedefleyen bir sitedir.

Sıradaki Haberi Oku  İranda fuar alanları ile spor salonları hastane oluyor
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.