slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

PKKlı teröristlerin telefon kullanması sözde örgüt yönetimi tarafından yasaklandı ve ilkel yönteme dönülmesine karar verildi

TSK‘nın terörle mücadeleye yönelik gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar sayesinde, bir taraftan terör örgütü PKK‘nın sözde üst düzey teröristleri etkisiz hale getirilirken, bir taraftan da örgütün lojistik kaynakları yerle bir ediliyor. Kayıpların ve örgüt içi kopmaların önüne geçemeyen sözde örgüt yönetimi, kadrolarına telefon kullanımını yasakladı.

ÇOK SAYIDA TELSİZ ELE GEÇİRİLDİ

Terörle mücadele kapsamında,iki yılda terör örgütlerine yönelik operasyonlar kırsalda yüzde 150 oranında artarken, bu operasyonlarda örgüte ait çok sayıda silah, mühimmat ve malzeme ele geçirildi.

Son iki yılda İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığınca kırsalda gerçekleştirilen operasyonlarda, 501’i el telsizi, 96’sı ülkeler arası görüşme kapasitesine sahip uzun menzilli cihazlar olmak üzere 597 telsiz ele geçirildi.

Sıradaki Haberi Oku  Prens Charlesta koronavirüs tespit edildi

Ele geçirilen bu telsizler sayesinde örgüt içindeki iletişimin önceki yıllara göre yüzde 75-80 oranında azaldığı öğrenildi.

İLKEL YÖNTEME DÖNDÜLER

Güvenlik güçlerinin, harekat alanında sürdürdüğü kararlı mücadele karşısında yeni iletişim vasıtaları bulamayan terör örgütü,çare olarak ilkel koşullarda haberleşme yöntemlerine başvuruyor.

İletişim kurmak için kurye göndermeye başlayan terör örgütünde bu yöntemin de işe yaramadığı ortaya çıktı.

TERÖRİSTLER TERK EDİLMİŞ HİSSEDİYOR

İletişim kopukluğuna bağlı kayıpların önüne geçemeyen sözde örgüt yönetimi, inisiyatifi kırsal kadrolara bıraktı.

Örgüt yönetiminin kırsal kadroyu kaderine terk etmesi, alt kademelerde terk edilmişlik, ideolojik bağlılıkta zafiyet ve örgütten kopmalaraoldu. Buda çözülme, kaçış ve teslim olmaları artırdı.

CEP TELEFONU KULLANIMI YASAK

Hızlı çözülme ve kopuşların önüne geçmeye çalışan sözde örgüt yönetimi, Türkiye’den sonra Suriye ve Irak’ta bulunan kadrolarına da cep telefonu kullanımını yasakladı.

Sıradaki Haberi Oku  65 yaş üstü emekliler maaşlarını evlerinden alabilecek

Aileleriyle iletişim kurabilen teröristlerin örgütten kaçarak teslim olması, sözdekadroyu çözümsüzlük ve çaresizlik içinde bırakıyor.

HEDEF: TAMAMEN YOK ETMEK

Terör örgütünü her türlü kaynağından yoksun bırakarak ininde yok etme anlayışıyla terörle mücadeleyeiçi vedışında başarıyla devam eden güvenlik güçleri, örgütün elinde kalan sınırlı sayıda telsizi de ele geçirerek iletişim ağlarını tamamen yok etmeyi hedefliyor.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri