slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Scottish Fold Yavru Kedi Özellikleri

1960 yıllarda İngiltere’de bulunan bir ırk olan Scottish fold yavru ve yetişkin kedilerin özellikleri oldukça belirgindir. Scottish fold türüne ait yavru kedilerin ilk dikkat çeken özelliği kulaklarıdır. Kıvrık ve genellikle küçük olan kulakları aşağı bakıyor. Kulaklarını dik tutabilen Scottish fold kedi sayısı oldukça azdır. Bununla birlikte tüyler kısa ve sıktır. Yumuşak tüyleri ve yuvarlak kafası da belirgin özellikleri arasında yer alıyor. Scottish fold yavru kedilerin gözleri de yuvarlak ve parlaktır.

Scottish Fold Yavru Kedi Bakımı

Evcil olarak beslenebilen Scottish fold kedi türleri uysal ve sakindir. Rahatlıkla ev ortamına uyum sağlayabilir. Bununla birlikte temiz ve dikkatli bir bakım gören kedilerin 15 yaşına kadar yaşayabildikleri görülmektedir. Scottish fold kedi türlerinin evde bakımı oldukça kolaydır. Hijyen ve beslenme şartlarına dikkat edildiği sürece sevimli ve eğlenceli bir ev arkadaşı olmaktadır.

Sıradaki Haberi Oku  İletişim Başkanı Fahrettin Altundan NATO Zirvesi açıklaması: Müttefiklerimiz Türkiyeyi desteklemeli

Scottish fold türü kedilerin kulakları aşağı doğru örtük olduğu için sürekli nemlidir. Bu yüzden düzenli olarak temizlemek ve kuru tutmak gerekiyor. Bunun yanında düzenli ağız bakımı, uzayan tırnakların kesilmesi, tüy temizliği de dikkat edilmesi gereken noktalardır.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri