slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğanın veto ettiği termik santral maddesi metinden çıkarılacak

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın veto ettiği ‘Termik santrallere filtreyi erteleyenmaddesi’ninmetninden çıkarılacağını açıkladı. Muş, “Termik santral düzenlemesini içeren maddemetninden çıkarılacak” ifadelerini kullandı.

MECLİS’İN GÜNDEMİ TERMİK SANTRAL

Meclis’e iade edilen düzenleme, yarın plan-bütçe komisyonunda, ardından Genel Kurul’da görüşülecek.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısına ilişkin açıklamasında, termik santrallere filtre takılmasını erteleyendeğişikliğiyle ilgili olarak, “Cumhurbaşkanımız düzenlemeyi doğru bulmamış ve veto etmiştir” demişti.

89 VE 104. MADDE BİR KEZ DAHA GÖRÜŞÜLECEK

Erdoğan’ın veto ettiğideğişikliği, Anayasa’nın 89 ve 104. maddeleri uyarınca birdaha görüşülmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’nagönderildi.

ERDOĞAN NEDEN VETO ETTİĞİNİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere İngiltere’nin başkenti Londra’ya hareketi öncesi açıklamada bulundu.

Sıradaki Haberi Oku  Koronavirüs hakkında doğru bilinen yanlışlar

Cumhurbaşkanı, “İnsanımızınhavayı solumasına fırsat vermeyen kuruluşları biz ilanihaye çalıştıramayız. Siz bu karara uymazsanız,kazanacaksınız diye halkımızın zehirlenmesine fırsat veremeyiz. Halkım diyor ki, ‘Biz burada hava kirliliğinden maalesef yaşamakta sıkıntı çekiyoruz.’ İş bitmiştir. Buradaki kararın vericisi birinci derecede halkımdır. Bir tarafta halkım bir tarafta buradakivar. Kusura bakmasınlar biz bu adımı attık. Büyük ihtimalle bu yeniden ihaleye gider. Başka bu işin çıkışı yoktur” dedi.

AK PARTİ VE MHP OYLARIYLA KABUL EDİLMİŞTİ

Söz konusu madde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda 21 Kasım 2019 tarihinde AK Parti ve MHP oylarıyla kabul edilmişti. Dijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi gibi düzenlemeleri de içerenteklifi içerisinde yer50. madde ile kömürlü termik santrallerin çevre mevzuatınasüresinin 31 Aralık 2019’dan 30 Haziran 2022’ye kadar uzatılması öngörülmüştü.

Sıradaki Haberi Oku  Sağlıkçıların performans ödemeleri 3 ay tavan fiyattan

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri