1 sene önce
1 sene önce

Son dakika: Şule Çetin öldürülmesi davasında Çağatay Aksuya cinayetten müebbet hapis cezası verildi

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet‘in ölümüne ilişkin sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın “cinayet”, “nitelikli cinsel saldırı” ve “hürriyeti tahdit” suçlarından yargılandığı davanın altıncı celsesinde karar çıktı. Çağatay Aksu’ya müebbet hapis cezası verildi.

Ankara 31’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand,karşısına çıktı. Duruşma öncesi adliye önünde toplanan Ankara Kadın Platformu, Kadın Meclisleri ile çeşitli sivilörgütlerinin temsilcileri ve üyeleri ‘Erkekdeğil gerçek adalet’, ‘Şule Çet için adalet’ yazılı pankart açtı. Çankaya Üniversitesi’nde, sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından geçen 2 Ocak’ta öldürülen Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’in babası Mustafa Damar ile erkek arkadaşı Uzman Dr. Özgür T.’nin (46) evinde 29 Temmuz sabahı ölü bulunan anestezi teknikeri Ayşe Karaman’ın (25) annesi Feride Karaman da gruba destek verdi.

Sıradaki Haberi Oku  Amnezi nedir

“KARARIN TAKİPÇİSİYİZ”

Grup adına basın açıklamasını okuyan Aysun Gençtanır, “Bugün bu duruşmadan çıkacak olan kararın takipçisiyiz. Bundan sonra bu salonlarda katledilen kadınların yaşam tarzı değil, katillerin kendisi yargılanıncaya kadar adliye salonlarını da sokakları da, ‘erkekdeğil gerçek adalet’ diyerek doldurmaya devam edeceğiz. Mustafa Damar ve Feride Karaman da yaptıkları konuşmada,istediklerini belirtti.

SAVCI MÜTAALASINI AÇIKLAMIŞTI

Önceki duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, sanıklardan Çağatay Aksu için müebbet ve 39 yıla kadar hapis, Berk Akand için ise 31 yıla kadar hapis cezası talep etmişti.

MÜEBBET HAPİS

Şule Çet’in öldürülmesi davasında yargılanan Çağatay Aksu’ya cinayetten müebbet ve 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Diğer sanık Berk Akand ise 18 yıl hapse çarptırıldı.

Sıradaki Haberi Oku  HDPli Keziban Yılmaza 7 yıl hapis cezası

Haber Videosu

: Son dakika: Şule Çet’in öldürülmesi davasında Çağatay Aksu’ya cinayetten müebbet hapis cezası verildi

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.