slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Son dakika: Trumptan Türkiyeye Barış Pınarı Harekatı övgüsü: İyi iş çıkarıyorlar

İngiltere’nin başkenti Londra’da başlayacak NATO zirvesi öncesi Genel Sekreter Jens Stoltenberg ile bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump; Fransa, Ukrayna ve İngiltere ilişkilerinin yanı sıra Türkiye‘ye de değindi.

TÜRKİYE’YE BARIŞ PINARI ÖVGÜSÜ

Barış Pınarı Harekatı döneminde sürekli yaptırım tehditleri savuran ABD Başkanı Donald Trump, buTürkiye için övgü dolu sözler sarf etti. Türkiye’yi çok sevdiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yeniden görüşebileceğini belirten Trump, Suriye’nin kuzeyine yapılan harekatla ilgili “Türkiye’yi seviyorum. Erdoğan’la iyi anlaşıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşebilirim. Türkiye ile iyi ilişkilerimiz var. Yeterince uzun süre sınırlarında kaldık, artık sınırlarından çekildik. İyi iş çıkarıyorlar” dedi.

BAĞDADİ OPERASYONU’NDA DA “TÜRKİYE” VURGUSU YAPTI

Türkiye’nin DEAŞ lideri Ebubekir El Bağdadi’nin yakalanması operasyonunda çok yardımcı olduğunu anlatan Trump, “Daha iyisini yapamazlardı, dahadestek veremezlerdi” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  DSİ personeli, görevi gereği gittiği yerde doğada nadir görülen Beyaz Gelinciki görüntüledi

“NATO” SORUSUNA YANIT

Trump, “Türkiye’nin Suriye’deki operasyonu sonrası NATO üyesi olarak kalmalı mı?” sorusuna ise bunun üyeler arasında tartışılacak birolduğunu söyleyerek yanıt verdi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri