slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Şüpheli valiz, bomba imha robotu Ertuğrulun bağladığı fünye ile patlatıldı

Bolu‘da, bomba imha robotu ‘Ertuğrul’un bağladığı fünye ile uzaktan kumanda ile patlatılan valizden kıyafet çıktı.

Saat 20.00 sıralarında kentin en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi’nin Bankalar mevkiinde duran bir valizden şüphelenen vatandaşlar, durumu polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri valizin çevresine şerit çekerek güvenlik alanı oluşturdu. Vatandaşlar şeridin dışında tutuldu. Polis caddeye bomba imha uzmanı çağırdı.

“ERTUĞRUL” FÜNYE BAĞLADI

Olay yerine gelen bomba imha uzmanı ekipleri Bolu’da ilkşüpheli paket olayına uzaktan kumandalı bomba imha robotu ‘Ertuğrul’ ile müdahale etti. Bomba imha uzmanı, üzerinde kamera ve yön sensörleri bulunan robotu uzaktan kumanda ederek valize fünyeyi bağladı.

VALİZDEN KIYAFET ÇIKTI

Bu sırada çevredeki vatandaşlar da ilkgördükleri bomba imha robotunu ilgiyle izledi. Daha sonra ‘kontrollü patlama’ şeklinde 3sesli uyarı yapılmasının ardından valiz fünye ile patlatıldı. Bomba imha uzmanı özel kıyafetlerini giyerek valizin yanına gitti. Valizde yapılan kontrolde kıyafet çıktı.

Sıradaki Haberi Oku  Ankarada kaçak maske üretimi yapan iş yeri mühürlendi

BOMBA İMHA ROBOTU ERTUĞRUL

Bomba İmha Robotu Ertuğrul, el yapımı patlayıcıların zorlu koşullar altında, güvenli bir mesafeden etkisiz hale getirilmesi amacıyla ASELSAN tarafından geliştirildi. İki kişi tarafından taşınabilen Ertuğrul, yüksekkabiliyetine sahip bir üründür.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri