slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Tek koluyla topladığı hurdaları satarak 7 kişilik ailesini geçindiriyor

Karaağaç Mahallesi’ndeki babadan kalma gecekondusunda ikamet eden 41 yaşındaki Yunus Eray, çocukluğunda evlerinin damında oyun oynarken düştü. Eray’ın kırılan sağ kolu, daha sonra kesildi. Tek koluyla yaşama tutunmaya çalışan Eray, hayırseverlerce alınan 3 tekerlekli motosikletiyle vatandaşlarakarşılığında yük taşıyarak ya da topladığı hurdaları satarak ailesinin geçimini sağlıyor.

HASTA BABASININ BAKIMINI YAPIYOR

Her gün erken saatlerde uyanıp işe başlayan Eray, 3 çocuğuna, eşine, annesine ve babasına bakıyor.Çalışma azmiyle çevresindekilerin takdirini toplayan Eray, evini geçindirmesinin yanı sıra 2 çocuğunu okutup KOAH hastası babasının bakımını yapıyor.

“BİR ŞEMSİYE TUTAMAYAN ELİMLE BUGÜN AİLEMİ GEÇİNDİRİYORUM”

Yunus Eray, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukluğunda kırılan kolunun, köydeki bir kırıkçı tarafından bağlandığını anlattı. Tedavi için Erzurum’a gittiklerinde, yanlış müdahale nedeniyle kolunun kesilmesi gerektiğini öğrendiklerini belirten Eray, şöyle devam etti: “Doktorlar ameliyatla kolumu kesmek zorunda kaldı. Hastanede gözümü açtığımda bir kolum yoktu. Doktor, sağlam kalan sol elimeamaçlı şemsiye uzattı. Sol elimi kullanmayı bilmediğim için şemsiye yere düştü. Bu olaydan sonra hayatım hepoldu. 7 yaşındayken bir şemsiyeyi bile tutamayanelimi kullanmayı öğrendim vemücadelesine atıldım. O gün bir şemsiyi tutamayan elimle bugün çalışıyorum ve aileme bakıyorum.”

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Türkiyenin Libya ile imzaladığı tarihi anlaşma Mecliste oylanacak

“YAŞAM MÜCADELEMİ ÖRNEK OLACAK ŞEKİLDE VERDİM”

Geçmişte İŞKUR üzerinden bazı işlerde çalıştığını, şuengelli maaşı aldığınıeden Eray,isteğinin sigortalı bir işe girmek olduğunu dile getirdi. Eray, şunları kaydetti: “Sağlıklı insanlardanisteğim şudur, engellileri hor, ötekiymiş gibi görmesinler çünkü her sağlıklı insan engelli adayıdır. Bu dünyada kimsenin sağlıklı kalma garantisi yok. Engelli kardeşlerimize maddi olmasa da manevi destek verelim. Bu yaşıma kadar kimseye el açmadım ve yaşam mücadelemi örnek olacak şeklide verdim, bunun için herkes beni takdir ediyor. Buradan engelli kardeşlerime de sesleniyorum,ne kadarolursa olsun yıkılmasınlar, sonunda kazanan onlar olacaktır.”

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri