slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Uludağda kaybolan iki dağcının ayak izleri bulundu

Dün zirveye çıkmak için Uludağ‘a gelen İstanbullu 2 amatör dağcı, sisin bastırmasıylayönlerini kaybetti. Uludağ Jandarma Karakol Komutanlığının 100 metre ilerisine 34 SK 2280 plakalı araçlarını park eden Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp (37) isimli 2 dağcı zirveye çıkmak için yola koyuldu.

ARAMA ÇALIŞMALARINA GÖNÜLLÜ EKİPLER DE KATILDI

Kar kalınlığının 15 santimetre, hava sıcaklığının eksi 3olarak ölçüldüğü Uludağ’da sisin basmasıyla yönlerini kaybeden dağcılara aileleri ulaşamayıncaekiplerine haber verildi. Jandarma ve AFAD ekipleri dün gece bir süre arama çalışmalarını sürdürdükten sonra hava şartlarınınetkisinden kaynaklı arama sabah saatlerine bırakıldı. Çok sayıda arama kurtarma ekibi Uludağ’ın her bölgesinden zirveye doğru yürüyüşe geçti. İstanbul’da birfirmasında çalıştıkları öğrenilen iki dağcıyı arama kurtarma çalışmalarınave AFAD’ın yanı sıra bu sabah itibariyle gönüllü kuruluşlar NAK, AKUT, İHH, BAKUT ve ANDA ekipleri de katıldı.

Sıradaki Haberi Oku  Barış Pınarı bölgesinde 4 terörist etkisiz öldürüldü

AYAK İZLERİNE RASTLANDI

Kayıp 2 dağcıyı bulmak için adete zamanla yarışan ekipler, yaklaşık 24 saatlik arama çalışmasının ardından, ayak izine rastladı. Ayak izlerini takip etmeye devam eden ekipler, havanın kararmasına rağmen çalışmalarına devam ediyor.

Kayıp iki dağcının arama çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Nilüfer Arama Kurtarma Başkanı Fatih Işık, “Şukayıp şahıslarla ilgili herhangi bir gelişme yok. Arazide yoğun bir arama çalışması var. Dün akşam saatlerinde aileler kayıp müracaatı yapmış. Dün akşam ilk etaptave AFAD ekipleri çalışmalarını yaptılar. Bu sabah itibarıyla çalışmalar devam etti. ŞuNAK, AFAD ve Jandarma arazide. Var gücümüzle arıyoruz. Kayıp şahıslara dair herhangi bir emareye ulaşamadık.

HAVA SICAKLIĞI SIFIRIN ALTINDA 3 DERECE

Arazide oldukça yoğun bir ekip var. Hava sıcaklığı şusıfırın altında 3 derece. Dolayısıyla oldukça soğuk ve bu da çalışmaları güçleştiriyor. Bölgede yetkili merciler tarafından cep telefonu sinyali alınmaya çalışıldı ancak bölgenin önü çok açık, farklı baz istasyonlarından farklı noktalardan sinyaller geliyor. Bu da yerlerinin tespiti noktasındayaşatıyor. Yerlerinin tespiti konusunda net bir gelişme henüz yok” diye konuştu

Sıradaki Haberi Oku  Popüler Kozmetik Bilgi Sitesi

Arama yapılan bölgeninbir bölge olmadığını söyleyen Işık, “Jandarma Özel Harekat’ın da bölgeye geleceğini öğrendik. Oldukçabölgelere kadar ulaşıldı. Şubenim ekibimden birBursa-Ankarayoluna inmek üzereler. İkinci Oteller Bölgesi’nden araziden arayarak gittiler. Diğer ekipler debölgelerde tarama çalışmalarını sürdürüyor” dedi. Arazi şartlarının çokolduğunu söyleyen Işık, “Arazi yapısı sebebiyle oldukça zorlayıcı bir güzergah. İnsan gücüyle arama yapıldığında çok zorlayıcı bir çalışma yürütülüyor” diye konuştu.

“ARAMA KURTARMA EKİPLERİ İZLERİ TAKİP EDİYOR”

Arama çalışmaları sırasında ayak izlerine rastlanıldığını söyleyen Işık, “Ayak izlerine rastlandı ancak onların ayak izi olup olmadığına dair net bir bilgi yok. Saklıgöl Bölgesi’nden iki çift ayak izi bulunduonlara ait olup olmadığını bilmiyoruz. Arama kurtarma ekipleri izleri takip ediyor” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Şehit babası Ünlen Çabuk, oğlunun şehadet haberini ayakkabı boyarken aldı

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri