slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Vatandaşlardan yılbaşı biletlerine yoğun ilgi! Kuyruklar oluştu

80 milyonluk büyük ikramiyenin de olduğu Yılbaşı Özel Çekilişi için vatandaşların bilet alma telaşı başladı. Bilet almak isteyen vatandaşlar, Ankara’nın en işlek noktası Kızılay’daki bayilerin önünde kuyruklar oluşturdu.

Milli Piyango Bayisi Ali Haydar, AA muhabirine, sabah 7’de mesaiye başladıklarını ve 6 kişiyle vardiyalı olarak bilet satışı yaptıklarını söyledi. Haydar, bilet alacaklara sabit satış noktası olan bayileri ve tanıdıkları yerleri tercih etmeleri tavsiyesinde bulundu.

KREDİ KARTIYLA DA BİLET ALINABİLİYOR

Daha önce sattığı bilete büyük ikramiye isabet eden Ahmet Yüksek de satışlardan memnun olduğunu belirterek, geçen yıl 1,5 milyon liralık bilet sattığını, bu yıl ise 3 milyon liralık satış yapmayı umduğunu söyledi. Yüksek,kuşunun başına konmasını bekleyen vatandaşların kredi kartıyla da bilet satın alabileceğini dile getirdi.

Sıradaki Haberi Oku  Sağlık Bakanı Koca: Koronavirüs vaka sayısı 670’e çıktı

KUYRUK OLUŞTU

Büyük ikramiye için kuyruğa giren emekli Güngör Serin, 10bilet aldı. Serin, “İkramiye çıkarsa çoluk çocuğa yardım edeceğim, borçlarımı da kapatmak istiyorum.” dedi. Bilal Bozkurt da “Bu bir umut, alıyoruz işte. Çıksın da elbet bir şey yaparız.” diye konuştu. Mualla Ünlü, büyük ikramiye kendisine çıkarsa parayı çocuğunun eğitimi için kullanacağınıetti.

436 MİLYON540 BİN LİRA DAĞITILACAK

Yılbaşı özel çekilişi için basılan biletlerin tamamının satış tutarı 800 milyon lira. Bu tutardan yaklaşık 121,3 milyon lira Katma Değer Vergisi, 67,8 milyon lira Şans Oyunları Vergisi ve 38,5 milyon lirapayı olmak üzere227,6 milyon lira kamuya aktarılacak. Ödenecek ikramiyelerin toplamı ise 436 milyon 540 bin lira olacak.

Sıradaki Haberi Oku  Sivasta koronaya karşı sosyal mesafeli et kuyruğu

Milli Piyango biletlerinin basımı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banknot Matbaasında filigranlı özelkağıtlarına güvenlik koşulları altında yapılıyor. Biletler, Türk Parasını Koruma Kanunu güvencesi altında piyasaya sunuluyor.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri