slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Yağmurun başkenti Rizede mahalleli susuz kaldı

Rize‘nin Taşlıdere, Dağınıksu ve Gündoğdu mahallesinde 10 gündür akmayan sular mahalleliyiettirdi. Türkiye’nin enyağışyerlerin başında gelen Rize’ye 25 gündür yağmur yağmadığı için şehrin içme suyunun karşılandığı Andon suyunda eksilme yaşanmasından dolayı sular kesildi. Depolardaki suyun eksilmesiyleakışı yavaşlatıldı. Bu nedenle 3 mahalle 10 gündüralamıyor.

“ÇAYELİ VE GÜNDOĞDU ORTAK KULLANIYOR”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Taşlıdere mahallesi muhtarı Selim Kara 10 gündür mahallelerindeolmadığını belirterek “Yetkililerden aldığım bilgi kadarıyla 25 gündür yağmayan yağmur Andon suyunun eksilmesineolmuş. Çayeli ile Gündoğdu suyu ortak kullanıyor. Çayeli’nindepoları Gündoğdu mahallesinden daha düşük olduğu için ilk suyu Çayeli çekiyor. Bizim suyumuz 10 gündür yüksek katlara hiç akmıyor. Alt katlarda ise bir saat iki saat akıp kesiliyor. Belediye başkanından talepte bulundum. Su seviyeleri yükselene kadar depolardakitaksiminin adil bir şekilde yapılıp mağduriyetimizin giderilmesini istedik. İnşallah bir sonuç alabiliriz. Mahallemiz 10 gündürsıkıntısı çekiyor” İfadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Tuğçe Kazaz, içki masasında görüntülenen Ekrem İmamoğlunu sert sözlerle eleştirdi

“ÇOĞU KİŞİ DÜZGÜN YIKANAMIYOR”

Mahalle sakinlerinden Turan Karslı ise devamlı yetkilileri aradıklarını belirterek “Buraya birtankeri istedik henüz gönderilmedi. Sular gece saat ikide geliyor üçte kesiyor. Burada çoğu kişi doğru düzgün yıkanamıyor. Yaşlılarımızmağdur oluyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri