2 sene önce
2 sene önce

Yaşam koçunun 8 yaşındaki otizmli çocuğu darp ettiği davada karar çıkmadı

Kadıköy‘de, yaşam koçluğu yaptığı otizmli çocuğu darbettiği ileri sürülen Uğur Dönertaş’ın, “kastenyaralama” suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi. Anadolu 60. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Uğur Dönertaş katılmadı. Duruşmada B.Ö’nün annesi ileavukatları hazır bulundu.

Duruşmada sözB.Ö’nün ailesinin avukatı Gökmen Yeşil, davanın “kastenyaralama” suçundan açıldığını, aslında “eziyet” suçu kapsamında kaldığını belirtti.

“SANIK 4 AYDIR İFADE VERMEKTEN KAÇIYOR”

Avukat Yeşil, “Suçun ‘kastenyaralama’ olarak nitelendirilmesi maalesef bu vehametli bir suçun ve failin aklanması sonucunu doğurma tehlikesi taşır. Üstelik ‘eziyet’ suçu niteliklitaşımaktadır. Olayın yaşandığı spor salonunun yetkilileri dinlendiğinde mağdur çocuğa uygulanan şiddetin sistematik olduğu anlaşılacaktır” dedi.

Sanığın 4 aydırvermekten kaçtığını belirten avukat Yeşil, kaçma şüphesinin bulunduğunu bu nedenle tutuklanmasına yönelik karar verilmesini talep etti. Sanık avukatı Okay Özer de müvekkilinin şiddete yönelik bir eyleminin bulunmadığını öne sürdü. Mahkeme heyeti, alınan beyanların ardından duruşmayı 7 Nisan 2020’ye erteledi.

Sıradaki Haberi Oku  Manisada küçük yaşta kız çocuğuna cinsel istismar suçundan 9 kişi tutuklandı

DARP ANLARI KAMERADA

Öte yandan dosyada yerspor salonundaki güvenlik kamerası kayıtlarına göre, çocuğun yaşam koçu tarafından spor salonunun giyinme odasında darbedildiği anlar yer alıyor.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 2009 doğumlu ve otizmli B.Ö’nün tedavisi ve eğitimine yardımcı olması için ailesi tarafından yaşam koçu Uğur Dönertaş’a teslim edildiği anlatılıyor. Şüpheli Uğur Dönertaş’ın da B.Ö’yü Bostancı Mahallesi’nde bulunan bir spor salonuna götürdüğüedilen iddianamede,tarihi olan 30 Mayıs 2018’de spor salonu yetkililerince mağdur çocuğun ailesinin arandığı belirtiliyor.

Yetkililerin çocuğun Uğur Dönertaş tarafından darbedildiği bilgisini aktarmaları üzerine ailenin şikayetçi olduğuediliyor.

İddianamede, şüpheli Uğur Dönertaş hakkında, “kastenyaralama” suçundan 8 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemeyle dava açılması isteniyor.

Sıradaki Haberi Oku  4 bin mağazalı Tarihi Çarşı kapılarını kapattı

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.