slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, NATOdan Türkiyeyi kınamasını istedi

Yunanistan Başbakanı Kriakos Miçotakis, 3-4 Aralık‘ta Londra’da yapılacaksırasında NATO’dan Türkiye‘ye kınama talep edecek.

Lideri olduğu Yeni Demokrasi Partisi kongresinin kapanışında konuşan Miçotakis ülkesinin Türkiye’nin yaptığı hiç bir provokasyonu cevapsız bırakmayacağını söyledi.

“NATO SESSİZ KALMASIN”

Avrupa Parlamentosu’ndaki en büyük siyasiolan Avrupa Halk Partisi’nin (EPP) de desteğini aldıklarını belirten Miçotakis “üyelerinin biri açıkça uluslararası hukuku çiğiniyorken ve bir diğer üyeyi karşısında almışken NATO gibi bir ittifakın kenarda durup sessiz kalması mümkün değildir” sözlerini kullandı.

“YUNANİSTAN KENDİSİNİ AĞIRBAŞLILIKLA KORUYOR”

Miçotakis üyeler arasında eşit mesafede durmanın bölgede hiç birgerginlikten yana olmayan Yunanistan’ın aleyhine olduğunuülkesinin kendisini güvenle, ağırbaşlılıkla ve etkin bir şekilde korumasını bildiğini vurguladı.

Sıradaki Haberi Oku  Tunus: İtalya tıbbi alkol yüklü gemiye el koydu

YUNAN BAŞBAKAN’IN DERDİ TÜRKİYE

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in “Türkiye, AB’ye baskı yapmak ve birelde etmek için göçü araç olarak kullanmaya çalışıyor.” sözleri için Dışişleri Bakanlığı, “Yunanistan’ın gerçekleri saptırarak yürütmeye çabaladığı algı operasyonlarınınörneği, Başbakan Miçotakis’in talihsiz ve mesnetsiz açıklamaları olmuştur. Yunanistan Başbakanı görmek ve bilmek istemese de, düzensiz göçmenler sınırda Yunan makamları tarafındanitilmeye devam edilmektedir. Bu kişiler Avrupa’nın değerleri hiçe sayılarak insanlık dışı muameleye maruz bırakılmaktadır. Yunanistan’a, ülkemiz aleyhine propaganda yapmak yerine, bu konuda Türkiye ile işbirliği yoluna gitmesinin daha etkili sonuçlar getireceğini hatırlatmaktagörüyoruz.” yanıtını verdi.

Haber Videosu: Yunanistan Başbakanı Miçotakis, NATO’dan Türkiye’yi kınamasını istedi

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri