slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Çocuk Tenis Ayakkabıları

Tenisin çocuklar tarafından tercih edilmesinin sebepleri arasında eğlenceli olması, istenirse tek istenirse takım olarak oynanması ve hareket özgürlüğü sağlamasıdır. Çocuğunuz ister profesyonel olarak tenis ile ilgilensin isterse de tenisi hobi olarak oynasın onu sakatlanmalardan korumak için tenis ayakkabısı kullanmasını sağlamalısınız. Profesyonel olarak tenisle ilgilenen çocuklar için üretilen çocuk tenis ayakkabısı modelleri ile hobi olarak ilgilenen çocukların kullandıkları tenis ayakkabıları modellerinde bazı farklılıklar olabilmektedir.

Profesyonel amaçlı alınacak olan tenis ayakkabısı alınmadan önce tenisçinin hangi sahada ve nasıl bir stil ile oynayacağı bellidir. Ancak hobi amaçlı tenis oynayan çocuklarda ise bu sınır daha belirsizdir.

Tenis oynamaya yeni başlayan çocuklar için her kort tipine uygun olan ve iz bırakmayan tenis ayakkabıları önermek mümkündür. Özellikle cırt cırtlı modeller çocukların bağcık bağlama sorunlarını çözmektedir. Bu özellikte tenis ayakkabıları aynı zamanda çocukların okul sporlarında kullanılabilir özellikte olmaktadır.

Sıradaki Haberi Oku  9 ile çok kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı! Türkiye'de bugün hava nasıl olacak?

Orta düzeyde tenis oynayan çocuklar için tasarlanan tenis ayakkabıları da bulunmaktadır. Bu ayakkabılarda bulunan özellikler ise hafif ve dayanıklı bir yapıya sahip olmalarıdır. Bu tarz ayakkabılar okullarında ki spor aktivitelerinde de rahatlıkla kullanılırlar. Bu ayakkabılar ayrıca şok emme özelliğine de sahip oluyorlar. Çocukların kullanımına uygun olması için özellikle hafif tutulan bu tarz tenis ayakkabıları çocuğun hareketliliğinin arttığı da göz önüne alınarak nefes alabilen kumaşlar kullanılarak üretilmektedir. Bu tarz tenis ayakkabıların da bu özelliklerine ek olarak dengeyi sağlamlaştırıcı ayakkabıları gövdeleri tercih edilmektedir.

Profesyonel olmayan ancak yoğun bir şekilde tenis oynayıp turnuvalara hazırlanan çocuklar için seçilecek tenis ayakkabılarında aramanız gereken özellikler arasında dayanıklılık ön plana çıkmaktadır. Yine her türlü kortta kullanılabilen tabanlara sahip olan tenis ayakkabıları tercih edilir. Dengeyi arttırıcı gövde seçimine dikkat edilmelidir. Aynı zamanda gövdenin hava alabilen kumaştan imal edilmiş olmasına da dikkat edilmelidir.

Sıradaki Haberi Oku  Sosyal medyada Fatih Terim tepkisi! İstifa etsin

Tenis ayakkabı fiyatları için: https://tenis.market/kategori/tenis-ayakkabilari

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri