slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Curling Federasyonuna asker selamı soruşturması

Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, soruşturma sürecini Demirören Haber Ajansı’na değerlendirdi. Şebin,savunmayı yazıp göndereceklerini belirterek, “Dünya milletlerinden özellikle spor müsabakalarında çoğu ülkenin sporcuları bu selamı vermektedir. Bunun altında herhangi bir şey aramamak lazım” dedi. Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, çok güzel başarılar elde ettiklerini belirterek, “Geçen hafta Avrupa Şampiyonası vardı. A grubuna çıktığımız başarılı bir müsabakaydı. Burada kız ve erkek takımlarımız mücadele etti, çok güzel başarılar elde ettik. Bu ülkede bu coğrafyada yaşayan herkesin bir bayrak sevgisi var. Bayrak açıldığıherkes selam durur. Bu bizim geleneğimiz, kültürümüzdür. Ailemizden, öğretmenlerimizden, devlet büyüklerimizden böyle gördük” diye konuştu.

“DÜNYA CURLING FEDERASYONU BİZDEN BİLGİLENDİRME TALEP ETTİ”

Asker birolduğumuzun vurgusunu yapan Başkan Şebin,bilgileri yazıp Dünya Curling Federasyonu’na göndereceklerini belirterek şunları söyledi;

Sıradaki Haberi Oku  Kolarovdan Fenebahçe yanıtı: Yorum yok

“Bizim bayrağımız grafikerler tarafından çizilmiş bir bayrak değil, bir hikayesi, bir geçmişi, ödenmiş bedelleri var. Çocukların aldığı galibiyetten sonra bir bayrak açıldı ve antrenörlerimiz, sporcularımızlaselam duruşunda bulunduk. Bunu biz sokakta bile insanlara selam verirken, asker selamıyla elimizi başımıza kaldırır selam veririz. Bu bizim bir yaşam tarzımız. Dünya Curling Federasyonu asker selamı olduğu için bizden bir bilgilendirme talep etti. Biz debilgileri yazıp göndereceğiz. Dünya milletlerinden özellikle spor müsabakalarında çoğu ülkenin sporcuları bu selamı vermektedir. Bunun altında herhangi bir şey aramamak lazım. Özellikle bir Türk sporcu bunu yapıyorsa, geleneğinden kaynaklanan bir şey. Başka milletin sporcusuna veya bir başka devletin egemenliğine herhangi bir suç teşkil etmemektedir. Bizim tamamen asker biroluşumuzla ilgilidir.”

Sıradaki Haberi Oku  'TOSFED Yıldızını Arıyor' elemeleri tamamlandı

“YABANCI ÜLKELERİN BİZİ ANLAMASI ÇOK ZOR”

Kenan Şebin, kimseden çekindikleri bir nokta olmadığınıederek, “Son zamanlarda biz de birliktelik oluşturmak, sporcuları motive etmek için böyle yaptık. Bu tamamen motivasyon amaçlı bir şey. Avrupa ve Dünya ülkelerinin bizi anlaması çok zor. Bizimsevgimizi, bayrak düşkünlüğümüzü anlamalarıalacak. Herkes anlayacak, biz Türk milletiyiz. Bu ülkede yaşayan herkesin, laz, kürt, çerkez, alevi, sünni herkesin bayrağı bir. Bunu dünyaya göstereceğiz. Kimseden çekindiğimiz bir nokta yoktur. Bayrak yoksa, biz de yokuz. Art niyetmı, bunu da zamanla göreceğiz. Gönderdiğimiz yazıylagerçek niyetlerini anlamış olacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri