1 sene önce
1 sene önce

Mustafa Cengiz: Diagnenin askerlik hizmetini tamamlaması gerek

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Riva’daki Düşler Vadisi’nde yapılan toplantının ardından örnek villaları gezdi. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cengiz, “Çok genç ve dinamik bir nüfusumuz var. Biz nice ekonomik zorluklar gördük. Bunları aşmamız gerekir. Bizim ülkemizin itici güçlerinden biri de inşaat sektörü. İnşaat sektörünün durması diğer sektörleri çok etkiliyor. Son aylarda çokkıpırdanma var. İnsana refahı getirecek iki şey var. Biri güvenlik, biri konfor. Her ikisini de bu tip projeler geliştirir. Ülkemize, genç nüfusumuza güven duyulmasını yürekten diliyorum. Galatasaray’ın canlanması demek Fenerbahçe’nin canlanması demek. Fenerbahçe’nin canlanması demek Beşiktaş’ın, Trabzonspor’un Erzurum’un, Eskişehir’in canlanması demek. Spor dünyamızda mutlaka bu hareketliliğin, camialar arasında birbirine saygı ve sevginin gelişmesi şart. Birbirimize saygı olalım, kendimize saygı duyuyorsak” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Galatasarayda Babel ve Belhanda kavga etti

“RAKİPLERİNİZ NE KADAR GÜÇLÜYSE SİZ DE O KADAR GÜÇLÜSÜNÜZ”

Galatasaray’aarazi verildiği yönünde çıkan haberlere tepki gösteren Başkan Cengiz, “Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon, Sakaryaspor, Göztepe, Konyaspor toplumun itici güçleridir. Halkımız sıkılmıştır, bunalmıştır. Ekonomik zorluklardan, coğrafyanın bize getirdiği dertlerden. Bununyolu spordur. Bunun spor ekonomisi yolu ile ülke ekonomisine katkısı bizeeder. Ama FenerbahçeBeşiktaşGalatasaray benolurum. Ben bu ülkenin vatandaşıyım. Bu ülkenin parçalarından birinde mensubu olduğum camianın da temsilcisiyim. Ama o camialar güçlendikçe biz güçleniriz. Ben bu sözde çok samimiyim. Sizin rakipleriniz ne kadar güçlü ise siz o kadar güçlüsünüz. Onların zayıflaması bizi mutsuz eder. Biz bütün yarışın 8 takım değil 18 takım arasında geçmesini dileriz. Ülkemizi ve insanlarımızıetmesini dileriz” şeklinde konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  NBAde Rockets, James Hardenın 3 çeyrekte 60 sayı attığı maçta Hawksı yendi

Düşler Vadisi’ni bundan sonra daha çok tanıtacaklarını belirten Cengiz, “Ada ile ilgili daha çok uğraşacağız. Oradaki hukuksal süreç devam ediyor. Ada sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin incisi. Yıktı, yıkıldı. Orayı eski haline getirerek camianın hizmetine, Türk halkına sunmakhedeflerimizden biri” ifadelerini kullandı.

“DIAGNE’NİN ASKERLİK HİZMETİNİ TAMAMLAMASI GEREK”

Yıldız golcü Radamel Falcao’nun Kolombiya basınına göre takımdan ayrılacağının sorulması üzerine Mustafa Cengiz, “Türkiye basınında da başka şeyler yazılıyor. Kolombiya basını da yazabilir” diyeverdi. Club Brugge‘da kiralık olarak oynayan golcü futbolcu Mbaye Diagne’ninarasında dönüp, dönmeyeceği sorusuna ise Cengiz, “Onun askerlik hizmetini tamamlaması gerek” şeklindeverdi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.