1 sene önce
1 sene önce

Süper Lig ekibinin borcu dudak uçuklattı

Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, yarın gerçekleştirilecek olağanüstü kongre öncesi kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenledi.

Şeffaf yönetim anlayışı gereği kongre öncesi borçları açıklamak istediklerini belirten Tokgöz, “Muhasebecilerimiz yaklaşık 10 gündür kulüp bilgisayarlarından kayıtları inceliyor. Buna göre, kulübümüzün 31 Kasım 2019 tarihi itibarıylaborcu 260 milyon 500 bin liradır. Bu tutara 31 Mayıs 2020’ye kadar olan ödemelerdeğildir. Futbolcular, teknik heyet ve diğer borçlaredilince, mayıs 2020 sonu itibarıyla kulübümüzünborcu 331 milyon liradır. Bu tutarda, 2023 yılının ağustos ayına kadar ödenmesi gereken 85 milyon liralık banka borcu da bulunmaktadır.” diye konuştu.

Kulübün gelirlerinden de bahseden Tokgöz, şöyle devam etti:

“Kayserispor’un sezon sonuna kadar Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) 23 milyon 100 bin lira, Spor Toto’dan 2 milyon 275 bin lira, stadyum ve reklamlardan tahmini 1 milyon 40 bin lira geliri bulunmaktadır. Sezon sonuna kadar26 milyon 415 bin lira gelirimiz vardır. Ligde kalmamız durumunda ise 25 milyon lira performans ile stadyum geliri de olmak üzere51 milyon liragelir sağlanabilir. Bu gelir gider tablosunun yarın yapılacakkurulda ibraz edilip edilmemesi yönetimin değil,kurulun konusudur. Onların vereceği bir karardır. Biz borcu açıklamaktan çekinmeyiz. Neyse onu söylemekle yükümlüyüz. Mali bilanço yarınkikurulda delegelerin oyuyla ibraz edilse dahi bize göre mali denetime de açık olması gerekmektedir. Bu denetimin minimum süresi de 2-3 aydır.”

Sıradaki Haberi Oku  Ferdi Kadıoğlunun performansı Fenerbahçeli taraftarları mest etti!

“LÜTFEN, KAYSERİSPOR MENFAATLERİ İÇİN SUSUN”

Mustafa Tokgöz, kongre öncesi bir çok kişinin kulüple ilgili yorumda bulunduğunu ve bunu doğru bulmadığını aktardı.

“Kayserispor ile herhangi bir bağı olmayan, üstüneolmayan insanların çıkıp açıklama yapması, maalesef gereksizdir.” diyen Tokgöz, “Bu gibi davranışlar hem o kişinin kendisine hem de kulübümüzevermektedir. Bunun kimseye faydası yoktur. Biz gayet şeffaf bir yönetim anlayışıyla kulübü yönetmeye çalışıyoruz. İsteyen varsa yarınkikuruldaolabilir. Yardım yapılmıyor, ekonomik bir destek yok, başkan olmaya gelinceolma… Hiçbir şey yok. Bir de neymiş, Kayserispor’un menfaati için konuşuyorlarmış. Lütfen Kayserispor’un menfaati için susun.” değerlendirmesinde bulundu.

Tokgöz ayrıca, oyuncu Atila Turan’ın sözleşmesinin karşılıklı feshedildiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.