Teknoloji

Çok Amaçlı Kullanıma Uygun Nozullar

Parklarda, bahçelerde sıkça görülen ve ağaçları sulamak amacıyla kullanılan sprey uçlarına nozul adı verilir. Bu aparat sayesinde yemyeşil alanların elde edilmesi sağlanırken doğal yaşam alanının nem dengesini korumak, su ihtiyacını karşılamak da son derece kolay hale geliyor.

Nozullar sabit aparat tipi olarak firmamızda satışı yapıldığı gibi zaman ayarlı veya otomatik olan üretimleriyle de süs havuzu sulamasında tercih edilmektedir. Firmamız tarafından daima orijinal ürün garantisi ve yerli imalat güvencesiyle yer verilmektedir.

Kullanım Alanları

Nozul aparatlar püskürtme, ağaçlandırma ya da çiçeklendirme faaliyetlerinin yanı sıra nemlendirme çalışması için de tercih edilmektedir. Belediyeye ait park ve bahçelerde yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra villalar, lüks konut ve rezidanslar, gökdelenler gibi yerlerin özel park ve bahçe düzenlemesi için de son derece uygundur.

Sıradaki Haberi Oku  Kombi Ürünü Teknik Hizmetleri

Sprey uçları sayesinde püskürterek sulama yapmaya son derece elverişlidir. Kullanım amacına bağlı olarak kendi içerisinde farklı alt türlere ayrılır. Firmamızda farklı kullanım amacına uygun çeşitlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Çeşitleri

Nozulların kullanım amacına bağlı olarak çeşitleri bulunuyor:

  • yelpaze tip
  • elips tip
  • spiral tip
  • ultrasonik tip

olarak yaygın çeşitleri yer almaktadır.

Yelpaze tip nozul yelpazeye benzer görünümü nedeniyle bu adı almıştır. Özellikle ağaçları sulamada yelpaze etkisi yarattığı için aşırı sıcak bölgelerde suyun kısa sürede kurumasına bağlı olarak sulamanın etkisiz kalmaması amacıyla su perdesi alanlarda kullanılır.

Elips tip dairesel görünümü nedeniyle sabit nozul türlerinden birisidir. Sabit zamanlarda sulamalar için uygundur.

Spiral tip tıkanmaz nozul olarak da bilinir. Sadece turizm alanında değil sanayi alanında da özellikle oto sanayi alanında da yaygın olarak tercih edilir.

Sıradaki Haberi Oku  Turbobit Premium Satın Al

Ultrasonik tip rutubet almış yerlerin rutubetini almak ve düşük debi hızıyla arındırmak maksadıyla tercih edilmektedir.

Elbette bu tiplerin yanı sıra yapay şelale alanlarında kullanılmak üzere tasarlanmış türleri de mevcuttur.

Bunlar arasında nemlendirmeyi sağlayan nozullar, hava üfleyen nozullar, yangın söndürmede kullanılan nozullar, gaz soğutmalarında kullanılan nozullar gibi farklı farkıl ürün gamı da bulunuyor.

Firmamızca size daima birinci sınıf işçilikle üretilen ve fiber çalışmasıyla desteklenen geniş ürün yelpazesiyle ihtiyacınız olan ürünler ulaştırılmaktadır. Hızlı sipariş anlayışı doğrultusunda aradığınız kriterde en uygun ürünler sizlere sunuluyor.