slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

NASAdaki kadın astronotlardan bir ilk! Trump canlı yayınla bağlandı

ABD’ninprogramı çalışmalarındanolan kurumu NASA, bugün Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) tarihi canlı yayın yaptı. Tarihte ilkkadın astronotlar aynı andayürüyüşü yaptı. ABD Başkanı Donald Trump,yürüyüşüne canlı yayınla bağlandı.

“ÇOK CESUR KADINLAR”

ABD Başkanı Donald Trump, kızı Ivanka Trump, Başkan Yardımcısı Mike Pence ve NASA Başkanı Jim Bridenstine’nin de katılımıyla NASA’nın ilktamamı kadınlardan oluşan bir ekiple yaptığıyürüyüşüne Beyaz Saray’dan canlı yayınla bağlandı. Trump, astronotları, “çokkadınlar” olarak nitelendirdi.

ESKİ BATARYALARI DEĞİŞTİRECEKLER

Amerikalı astronotlar Christina Koch ve Jessica Meir, ekibin tamamı kadınlardan oluşan ilkmisyonunu gerçekleştirdi. Astronot kadınlar, istasyondaki eski teknoloji bataryaları daha güçlü lityum-iyon bataryalarla değiştirmek üzereyürüyüşünü başlatmıştı.

BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

Tarihteyürüyüşünü gerçekleştiren ve sadece kadınlardan oluşan ekip, bir ilki gerçekleştirdi. NASA ise bu tarihi anları canlı olarak yayınladı.

Sıradaki Haberi Oku  Boru Hattı Isıtma Ne İşe Yarar?

Haber Videosu: NASA’daki kadın astronotlardan bir ilk! Trump canlı yayınla bağlandı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri