Teknoloji

WhatsApp beta sürümüne Grup Gizlilik Ayarları özelliği geldi

Donanım Günlüğü’nde yerhabere göre, popüler mesajlaşma ve görüşme uygulaması olan WhatsApp, geçtiğimiz aylardasohbetleri için gizlilik ayarını kullanıma sunmuştu. Kısa süreliğine kullanımda olan bu özellikkaldırılmıştı. Uzun süredir sesi soluğu çıkmayangizlilik ayarı uygulamaya eklendi.

WhatsApp’ın Android platformunda yerBeta sürümü ile gelen bu özellik sayesinde, gruplardaki gizliliğinizi özelleştirebiliyorsunuz. ŞuAndroid’de kullanılan özelliğin 2019 yılı bitmeden iOS’e de geleceği belirtiliyor.

GRUP GİZLİLİK AYARLARI NASIL KULLANILIYOR?

WhatsApp Ayarlar’a gidin.

Android: Diğer seçenekler > Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar’a dokunun.

iPhone: Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar’a dokunun.

Aşağıdaki seçeneklerden birini işaretleyin

Herkes: Telefonunuzun kişiler listesinde olmayan kişiler deolmak üzere herkes, onayınız olmadan sizi gruplara ekleyebilir.

Sıradaki Haberi Oku  Facebook, Google Playda 5 milyar barajını geçti

Kişilerim: Sadece telefonunuzun kişiler listesinde bulunan kişiler, onayınız olmadan sizi gruplara ekleyebilir. Telefonunuzun kişiler listesinde olmayan biryöneticisi sizi bir gruba eklemeye çalıştığında, sizi gruba ekleyemeyeceğini söyleyen bir bildirim alır. Yöneticiden Gruba Davet Et seçeneğine dokunması veya Devam’a basması istenir. Böyleceyöneticisi bireysel bir sohbet aracılığıyla size özel birdaveti gönderebilir. Süresi dolmadan önce daveti kabul etmek için üç gününüz olacak.

Hiç kimse: Davet edildiğiniz her bir gruba katılmak içinvermeniz gerekir. Biryöneticisi sizi bir gruba eklemeye çalıştığında, sizi gruba ekleyemeyeceğini söyleyen bir bildirim alır. Yöneticiden Gruba Davet Et seçeneğine dokunması veya Devam’a basması istenir. Böyleceyöneticisi bireysel bir sohbet aracılığıyla size özel birdaveti gönderebilir. Süresi dolmadan önce daveti kabul etmek için üç gününüz olacak.

Sıradaki Haberi Oku  Pazarlama Gücünüze Güç Katın

Haber Videosu

: WhatsApp beta sürümüne ‘Grup Gizlilik Ayarları’ özelliği geldi